I like this part. GLTAL    Gagnon also revealed that the LSG’s cost of producing an ounce of gold is $800 to $875 dollars an ounce, which includes the cost of paying off company debt.

Read more at http://www.stockhouse.com/bullboards/messagedetail.aspx?p=0&m=32061501&l=0&r=0&s=LSG&t=LIST#fVL3kyhGic3TyVKP.99 e this part.